Ryby, rybník... zákaz rybolovu

Rybník patří rybářství Lipnice. Je to chovný rybník. Platí zde ze strany majitelú rybníku všude přísný zákaz chytání ryb. Ryb je tady obrovské množství. A uvidíte je a hlavně uslišíte hluboko do noci přímo z postele. Můžete je krmit a obdivovat a při koupání téměř hladit. Neboť k vám připlují na pár centimetrů. Ale rybaření není dovoleno.

Projížďka na loďce

Můžete si půjčit zdarma pramici i záchranné vesty a projet se po rybníku. Je tu dokonce mini ostrůvek asi 400m od břehu. Rostou na něm břízy, dá se tam snadno loďkou zaparkovat a vystoupit. Těmeř celý břeh je mělký a s pískovým dnem. S člunem se dá všude pohodlně zastavit a vystoupit na břeh

Koupání v rybníku

Rybník má pískové dno a to až do 50 m od břehu. Vidíte to i na některých fotkách. V létě je zde velmi teplá voda, díky tomu, že u břehu začíná hladina od cca 50 - 70 cm. Celý rybník má na druhou stranu 0,5km a po šířce 0,4 km. Hloubka vody po cca 20-30 m od břehu dosáhne 2 a více metrů. Čím blíže k opačné straně, tím více stoupá hladina až na 5 m při hrázi, resp. v závislosti na stavu vody.

Koupeme se zde komplet celé léto od rána do noci. Je to jedna z největších atrakcí. Bývají zde teploty nad 34 a více ° C. V těchto dnech má teplota vody běžně i 26 ° C.  Pokud je teplejší rok, tak se dá koupat již od května.

Voda není nejčistší. Vlivem rozrývání od kaprů je mechanicky zakalená. A to hlavně ke konci léta. Výskyt sinic zde přesto nikdy nepřesáhl ani jen 1/4 dovolené hranice.

Na břehu je během celého léta sprcha i s horkou vodou. Píšu to tu proto ... protože pokud jste citlivější co se týče čistoty vody, tak abyste měli maximálně reálné informace. I když si uvědomuji, že se to dá jen dost těžko na dálku reálne zprostředkovat.

Pes, kočka, domácí zvířata

Ubytování se psem, kočkou nebo jinými zvířaty není možné. Děkuji za pochopení.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu